ZAkład w Górze Motycznej     Zakład powstawał w latach 80-tych, produkcja w zakładzie bazowała na produkcji kiełbasy swojskiej, w późniejszych latach asortyment firmy zaczął się powiększać.

    Receptura kiełbasy swojskiej z Góry Motycznej została przekazana włascicielowi zakładu wiele lat temu przez ojca. W latach 50-tych już jako mały chłopiec pomagał przy świniobiciu, bardzo go to interesowało, więc postanowił że będzie zdobywał wiedzę w szkole w tym zawodzie. Uczęszczał do Zespołu Szkół Zawodowych o kierunku masarz w Dębicy, a praktyki odbywał w słynnych na cały świat Zakładach Mięsnych. Już w trakcie nauki w szkole zdobył zaufanie mieszkańców wsi i wykonywał kiełbasę w ich domach. Przez wiele lat w swoim domu z pomocą żony i córek wyrabiał kiełbasę w blaszanej balii, wczesniej mielił mięso i pieprz, obierał i kroił czosnek, póżniej wędził przez kilka godzin w małej przydomowej wędzarni. Kiełbasę sprzedawał w Dębicy z czasem zdobył klientów w Krakowie. Sposób wykonywania kiełbasy, wędzenia, był zawsze tematem o którym z pasją rozmawiał z rodziną.

Sklep w Górze Motycznej     Mięso do wyrobu kiełbasy swojskiej jest pozyskiwane z trzody chlewnej pochodzącej z powiatu dębickiego a w szczególności miejscowości wokół Góry Motycznej. Producentami trzody są rolnicy zajmujący się uprawą zboża i ziemniaków, trzoda jest chowana na paszy własnej produkcji, dzięki czemu mięso jest dobrej jakości. Czosnek również pochodzi od producenta z Podkarpacia, co ma duże znaczenie ponieważ jest tak mocno wyczuwalny w kiełbasie, pieprz jest zawsze mielony w zakładzie tuż przed dodaniem do mięsa, co również podkreśla walory smakowe kiełbasy.

     Trzoda chlewna jest ubijana w naszej ubojni z zachowaniem zasad i wymogów o dobrostanie zwierząt

     Świeże mięso jest sprzedawane w naszych firmowych sklepach oraz wielu współpracujacych z nami sklepach, kilka szkół i przedszkoli równiez zamawia nasze mięso na stołówki, mimo że jest o wiele droższe od tego dostępnego w wielu sieciowych sklepach.

     Nie stosujemy nastrzykiwania mięsa na wydajnośc oraz substancji na przedłużenie trwałości i swieżości mięsa.